V dobe dávno minulej boli klampiarske práce vždy problém a to predovšetkým nájsť nejakého remeselníka na opravu žľabov, čí zatekanie do strechy okolo komína.
Dnes je situácia úplne opačná, pretože ponuka výrobcov je skutočne pestrá. Nastáva tak dilema pri voľbe vhodných materiálov, od zatracovaného pozinkovaného plechu, až po predzvetralý meď. Našťastie je výber materiálov pre klampiarske práce zúžený finančnými predstavami investora a preto je stále viac v obľube ako lakovaný pozinkovaný plech líšiace sa povrchovou úpravou s možnosťou farebnej škály, tak predzvetralý titánzinkové plech (Rheinzink, WM Zinc) ktoré sú pre svoju stálosť a dizajn čoraz viac žiadané architektov ako výrazová súčasť stavebného objektu .
S ohľadom na široké možnosti je vhodné pred samotným výberom materiálu pre danú situáciu všetko riadne prerokovať pred realizáciou tak, aby sa vykonané klampiarske práce dlhodobo splnili svoj účel a predišlo sa tak následným problémom.

Výroba a montáž klampiarských prvkov:

záveterné lišty , rímsy , atiky , okapnice , oplechovania komína , bočné lemovanie , parapety a úžlabia.

V sortimente oplechovania vieme vyrobiť všetky prvky nevyhnutné pre správne dokončenie opláštenia strechy alebo fasády v dlžke do 6 metrov.

Charakteristika jednotlivých materiálov :
Pozink

Meď

Titán-zinok

Nerez

Možnosti spojovania jednotlivých materiálov:

kjg

A – Áno, je možné kombinovanie týchto materiálov

N – Nie, nedoporučuje sa kombinovanie týchto materiálov